Novinky

Last minute Turecko. Proč je to ta nejlepší volba?

18.9.2023

Proč si v moři last minute zájezdů vybrat právě Turecko? Argumenty jsou pádné. Teplé moře, skvělá kuchyně, velmi kvalitní služby, pestré zážitky, silná káva i poznávání kultury. Nabízíme pár dobrých důvodů, proč se vypravit právě tam a přibalíme i pár cestovatelských informací a tipů, ať se neztratíte v záplavě možností. A nezapomeňte, že k last minute patří rozhodně i all inclusive a to v Turecku opravdu umí.

Přečtěte si více

Zapomeňte na moře. Vyrazte k jezeru! Kam? Do Rakouska! Kdy? Klidně hned!

6.9.2023

Máte už letos horka dost? Vynechte moře a vydejte se k jezerům. Do sousedního Rakouska je to blízko a dá se tam vyjet i na prodloužený víkend. Majestátní Alpy, zelená údolí, malebná jezera, historická městečka, skvělé služby a udržované silnice a cesty. To je jen hrstka z argumentů, proč sednout do auta a vyrazit právě do Rakouska. Vybrali jsme pro vás pár jezer, která vás okouzlí.

Přečtěte si více

Jantarová perla Baltu. Rujána směle konkuruje Chorvatsku. Retro vážně nečekejte.

25.8.2023

Typické křídové útesy, písečné pláže, osvěžující moře, příjemný vítr a čerstvá rybí kuchyně. To je Rujána, největší německý ostrov a oblíbené letovisko baltského pobřeží. Vyhledávaná destinace pro windsurfing, kiteboarding, paddleboarding a jakékoli plachtění. Je to ideální aktivní dovolená pro všechny generace jen pár hodin od Prahy. Objevte Rujánu ještě letos a na předrevoluční dovolenky zapoměňte.

Přečtěte si více

Asistenční služby – kdy vznikly a jaká je jejich budoucnost?

18.8.2023

Historie asistenčních služeb v České republice se v rámci pojišťovnictví může zdát krátká, ovšem o to dynamičtější. Rozmach asistenčních služeb nastal v devadesátých letech s možností cestování. Od té doby se asistenční služby rozrostly do mnoha odvětví a svým klientům nabízí komplexnost, kvalitu a inovativní digitální řešení. Budoucnost asistenčních služeb je v pokročilé digitalizaci a využití umělé inteligence.

Přečtěte si více

Vysoké Tatry - velehory za humny. Dovolená na výlet i na týden

11.8.2023

Vysoké Tatry jsou naše nejbližší velehory, od Prahy jsou pár hodin. A ač jsou doslova vysoké, rozkládají se na malé ploše. Najdete tu tedy pohromadě vše, co lze hledat v horách, na velmi malé rozloze. Strmé štíty, ledovce, jezera i kouzelná údolí. To vše bez jazykové bariéry a za ceny, na které jsme zvyklí třeba z Krkonoš. Tak do auta a jedeme do Vysokých Tater!   

Přečtěte si více

Letní tipy na dovolenou v Rakousku. Na své si přijdou alpinisti, cyklisti, rodiny s dětmi i milovníci wellness.

3.8.2023

Rakousko nabízí mnoho cestovatelských lákadel pro milovníky alpské krajiny i zelených nížin. Navíc leží příhodně blízko a dá se tam tak bez větších problémů dojet i s menšími dětmi. Jak se v sousedním Rakousku jezdí, co je třeba sbalit na cesty a jakou cílovou destinaci zadat do navigace? Poradíme. Vyrazit můžete třeba hned odpoledne.   

Přečtěte si více

Autem na dovolenou k moři? Nezapomeňte na pojištění

31.7.2023

Cestovní horečka je v plném proudu a stále více Čechů usedá za volant, balí kufry a vydává se za letním dobrodružstvím. Dvě třetiny z nich navštíví, stejně jako minulý rok, zahraniční destinace. Bez čeho se letos na vašich cestách neobejdete? Proč nestačí pouze modrá kartička, plná nádrž a dálniční známka pro vaši pohodovou dovolenou?

Přečtěte si více

60. výročí Europ Assistance

18.7.2023

Věděli jste, že Europ Assistance je nejstarší asistenční službou na světě? Již v roce 1963 Pierre Desnos vymyslel koncept asistenčních služeb a založil společnost Europ Assistance. O čtrnáct let později dosáhl počet jejích klientů desetimilionové hranice. V roce 2001 rozšířila Europ Assistance svoje působení i v České republice. V současnosti je skupina Europ Assistance jednou z největších asistenčních služeb na světě a slaví 60. výročí od svého založení.

Přečtěte si více

AutoCare - váš nejlepší parťák na tuzemské i zahraniční silnice

11.7.2023

Máme tu hlavní dovolenkovou sezónu. Všichni vyjíždí k vodě, na výlety, na chatu a na dovolenou. V letních měsících sedají za volant i slavnostnější řidiči. Odpadají nehody vlivem špatných podmínek, přibývají nehody vlivem nepozornosti a také poruchy. Pojďme se podívat na to, v čem vám může posloužit a pomoci auto asistence, proč je to v dnešní době téměř nezbytný spolucestující, a proč se vydat na cesty třeba s naší auto asistencí AutoCare.

Přečtěte si více

Cestovní horečka znovu propuká! Evropané plánují vyrazit na dovolenou nejvíce od roku 2012

22.6.2023

Užít si léto naplno a vyrazit na dovolenou má tento rok v plánu 75 % Evropanů. To je nejvíce za posledních 12 let. Evropský průměrný rozpočet se ve srovnání s minulým rokem zvýšil z 44 500 Kč na 45 470 Kč. To odráží skutečnost, že ačkoliv je současná inflace v eurozóně nepříznivá, lidé si přesto chtějí léto užít. Nejatraktivnějšími destinacemi roku 2023 jsou Itálie, Francie a Španělsko. Polovina Evropanů plánuje jet na dovolenou autem a na oblibě si získává městská turistika. Boom zažívá také tzv. workation, kdy lidé během dovolené současně i pracují.

Přečtěte si více