Novinky

K moři s dětmi a autem? 3 TOP destinace tohoto léta

13.6.2024

Co lidé řeší, když jedou s malými dětmi autem k moři? V první řadě vzdálenost, dobrý přístup do moře i finanční dostupnost. Kam se letos vypravit vlastním autem k moři? Vybrali jsme pro vás tři destinace, které splní vše, co od dovolené s malými dětmi očekáváte.

Přečtěte si více

Fotbalové Euro 2024 láká blízkostí a dopravní dostupností. Bez cestovního pojištění a asistenčních služeb se ale může fanouškům výrazně prodražit

4.6.2024

Na fotbalové Euro 2024 v Německu se chystají desetitisíce českých fanoušků. Na utkání základní skupiny v Lipsku a Hamburku pro ně UEFA vyčlenila celkem 30 000 vstupenek, další zájemci získají lístky z jiných zdrojů nebo budou fandit ve fanzónách. Šampionát v sousední zemi láká geografickou blízkostí, může se však fanouškům výrazně prodražit. V případě nehody, poruchy či úrazu by bez pojištění zaplatili násobně více, než kolik utratí za dopravu, vstupenky a pobyt.

Přečtěte si více

Jadran není jen Chorvatsko. Objevte kouzelné italské Caorle

29.5.2024

Vítejte v kouzelném městečku Caorle, které se nachází na pobřeží Jaderského moře v severní Itálii. Toto malebné přímořské město je známé svými pestrobarevnými domy, úzkými uličkami a malebnými kanály, které připomínají slavnější nedaleké Benátky. Caorle láká návštěvníky nejen svou bohatou historií a tradiční italskou atmosférou, ale také nádhernými plážemi a nabídkou gastronomických zážitků. Vydejte se s námi na cestu do tohoto úchvatného koutu Itálie.

Přečtěte si více

Kdy mají jednotlivé evropské země letní prázdniny?

22.5.2024

Začátek školních prázdnin a situace na silnicích? Je jen málo tak jednoznačných ukazatelů o tom, že bude provoz, jako je začátek a konec letních prázdnin. V různých zemích Evropy ale prázdniny startují a končí jinak. V některých zemích, jako je Německo a Rakousko, se termíny liší i podle regionu. Vyhněte se prvnímu a poslednímu prázdninovému víkendu, které jsou nepochybně nejvytíženější ve statistikách nehodovosti nejen v České republice. Tak kdy se to peklo na evropských silnicích letos chystá?

Přečtěte si více

Legoland: Ideální výlet do Německa s dětmi všeho věku

16.5.2024

Legoland v Německu je pro Čechy geograficky nejbližším Lego parkem vůbec. Nachází se necelých pět hodin od Prahy a nabízí pořádnou dávku rodinné zábavy na celý den. Ať už plánujete výlet na den, s přespáním, nebo hledáte jen zastávku na cestě směrem na dovolenou, je německý Legoland a jeho hranatý svět možná přesně to, co potřebujete.  

Přečtěte si více

Letos na Makarskou! Proč jet v Chorvatsku právě tam?

30.4.2024

I letos se do Chorvatska na dovolenou vydá nemálo Čechů. Proč si pro dovolenou vybrat právě Makarskou riviéru? Prozkoumali jsme, co tato skloňovaná destinace nabízí a čím je specifická. Připravte se na moře, hory, zátoky i jezera.

Přečtěte si více

Do Berlína autem? 10 tipů pro pravý berlínský víkend

25.4.2024

Berlín je progresivní nejen na kávové a techno scéně, ale i ve věci emisí ve městě. To znamená výrazná motoristická omezení. Přesto si do Berlína autem vyrazit můžete, jen vás to bude stát trochu větší informovanost než obvykle a na parking přímo u Braniborské brány zapomeňte. Co všechno je dobré vědět před cestou?

Přečtěte si více

Pojištění motorky: Na co myslet a jak ho vybrat

10.4.2024

Jak vybrat pojištění pro motorku? Motorkářská sezóna je tady! Letos začíná brzy a dost možná bude dlouhá. Každý rok jsou motorkáři účastníky více než 3 000 dopravních nehod a ačkoli fatálních incidentů ubývá, menších škod na majetku je stále dost a dost a všechno je dražší. Jak nejlépe pojistit svou motorku a proti čemu? Pojďme se zorientovat v pojištění motorek.

Přečtěte si více

Zelená karta v roce 2024: Sbohem a šáteček?

5.4.2024

Zelená karta je vynález z roku 1949. Není tedy divu, že se za tu dobu trochu změnila. Rok 2024 hlásí také změny a novinky v souvislosti s novým zákonem o povinném ručení. Co je nového se zelenou kartou, která už vlastně dávno není zelená a často ani papírová?

Přečtěte si více

Proč vyrazit na jaře do Dubaje? Krásné pláže, dostupný luxus a futurismus

27.3.2024

Dubaj, perla Perského zálivu, je městem kontrastů a nadměrných ambicí. Z původně skromného rybářského přístavu se za posledních pár desetiletí transformovalo v pulzující metropoli a globální obchodní uzel. Své návštěvníky ohromuje nejen rekordně vysokými mrakodrapy, jako je Burj Khalifa, ale i luxusními nákupními centry, futuristickými projekty a nevídanou kombinací tradiční arabské kultury a ultramoderního životního stylu. Ještě před deseti lety velmi luxusní destinace se dnes stává čím dál dostupnější. Pojďme se tam vypravit.

Přečtěte si více