Novinky

Pomáháme, kde můžeme

27.1.2022

My v Europ Assistance máme ❤ na správném místě. Nejsou nám lhostejné nelehké osudy lidí, a proto pomáháme, kde můžeme. A rok 2021 nebyl v tomto ohledu výjimkou.

Přečtěte si více

Chystáte se za dobrodružstvím? Vyzkoušejte naši novou cestovatelskou mapu

14.1.2022

Představujeme vám novou aplikaci COVID-19 Travel Map, která vznikla ve spolupráci Europ Assistance a Generali České pojišťovny.

Přečtěte si více

Asistenční společnosti varují: až 20 % řidičů každoročně na začátku sezóny podcení nutnost používat zimní pneumatiky

12.11.2021

Podle zákona mají řidiči povinnost od 1. listopadu používat zimní pneumatiky, pokud může být na silnici sníh, námraza či led. Přesto řada řidičů nutnost přezutí na svém autě podceňuje. Potvrzují to zkušenosti členů České asociace asistenčních společností, podle kterých jezdí na začátku zimní sezóny zhruba 15-20 % řidičů na nevhodných či zcela špatných pneumatikách. Nevhodné, sjeté, staré či nedostatečně nafouklé pneumatiky způsobují nejen v zimě řadu problémů na silnicích.

Přečtěte si více

Nový seriál ze zákulisí našeho Talentového programu: Rozhovor s Petrou Budkovou

21.10.2021

Krátkým rozhovorem s účastnicí talentového programu Europ Assistance Petrou Budkovou startujeme náš nový seriál. Sérii článků o našich talentech a jejich projektech, které si sami vybrali. Jaké projekty si zvolili a jaký to mělo vliv na jejich každodenní práci? Své vnímání vám dnes odhalí naše Senior Customer Experience Specialistka Petra.

Přečtěte si více

EA kemp: Návrat do dětských let

20.9.2021

Jezdili jste jako děti na tábor? Připomeňte si dětská léta díky našemu fotoreportu z EA kempu, který jsme uspořádali v krásné přírodě Žďárských vrchů.

Přečtěte si více

Talentový program v Europ Assistance: Rozvoj ani covid nezastaví

1.9.2021

Cesta je cíl. Právě tato myšlenka se stala stěžejním mottem našeho talentového programu, který dal prostor ukázat svůj potenciál zaměstnancům Europ Assistance. O tom, jak jsme se s přípravou a realizací talentového programu poprali v době covidové, prozradí více náš nový článek.

Přečtěte si více

Sražená zvířata jsou příčinou 4000 výjezdů asistenčních společností

30.8.2021

Během léta musí řidiči na svých cestách automobilem do zaměstnání i na dovolenou být ostražití a myslet na riziko srážky se zvěří. Ze statistiky členů České asociace asistenčních společností vyplývá, že právě sražené zvíře je každý rok příčinou více než 4 tisíc asistenčních výjezdů k poškozeným vozidlům. Kromě rozbitých nárazníků, čelních skel musí asistenční společnosti často vysílat do terénu vyprošťovací techniku pro auta, která po kolizi skončila mimo silnici, výjimkou bohužel nejsou ani případy s fatálními následky. Jen během současné letní sezóny se bilance případů zaviněných srážkou se zvířetem vyšplhala na téměř 200, nejčastěji dochází ke kolizím se zvěří v Ústeckém kraji.

Přečtěte si více

Máte elektrické auto? A mohla bych ho vidět?

25.8.2021

Replikou na hlášku ze známého českého filmu otevíráme téma více než aktuální a žhavé. Elektromobilita. Termín tak nový, že ho vlastně zatím nezná ani slovník Ústavu pro jazyk český. Nicméně termín velice významný, který v odborných i laických diskuzích s tématem automobilových trendů zaujímá čím dál výsadnější postavení.

Přečtěte si více

Češi letos na dovolené šetřit neplánují, ostatní země ano

27.7.2021

V cestování za „normálních” podmínek už v roce 2022 věří více než třetina Čechů, druhá třetina se upíná k roku 2023. Optimističtí jsou hlavně ti, kteří se chystají nechat očkovat. O letošních prázdninách se chtějí dva ze tří Čechů vyhnout přeplněným místům. Na rozdíl od jiných zemí Češi nehodlají svůj plánovaný rozpočet na dovolenou snižovat. Nejvyužívanějším dopravním prostředkem bude automobil, vyplývá z každoročního průzkumu Holiday Barometer společnosti Europ Assistance. Průzkum byl proveden v květnu tohoto roku ve 14 zemích světa, včetně tisícovky respondentů z České republiky, která byla do průzkumu zahrnuta poprvé.

Přečtěte si více

Ničivé tornádo na Moravě poškodilo i vozidla. Děkujeme našim partnerům za usilovnou práci v této krizové situaci.

5.7.2021

Čtvrtečního večera dne 24.6.2021, se Morava stala svědkem rozsáhlé živelné pohromy. Bouřky, kroupy a zejména pak tornádo, jenž se svými rozměry a silou vymyká všemu doposud v ČR známému, po sobě zanechaly řadu zpustošených vesnic, nepočítaně pak zničených a poškozených domů, ale i vozidel.

Přečtěte si více