Nejčtenější články

Adventní trhy v Rakousku - vánoční Vídeň kraluje, Salzburg drží krok

11.12.2023

Rakousko to s Vánoci rozhodně umí a to nejen proto, že je domovem Krampusu. V Rakousku se slaví a zdobí Vánoce ve velkém a adventní trhy jsou tradiční a oblíbenou místní kratochvílí. Jejich historie tu sahá téměř do středověku, není tedy možné je odsoudit jako výdobytek kapitalismu. Vybrali jsme pro vás Vídeň a Salzburg. Pohodlně se usaďte, čeká vás velká vánoční smršť.

Přečtěte si více

Lyžování blízko hranic? Zkuste Alpy, Tatry i Malou Fatru

8.12.2023

Kam na lyže blízko od hranic? Zatímco lyžování v Rakousku asi nikoho nepřekvapí, příjemně překvapit by mohlo Slovensko. Vybrali jsme pro vás několik lyžařských středisek jen pár hodin od českých hranic. Přidáváme základní motoristické informace, nezapomeňte přibalit cestovní pojištění a můžete vyrazit.   

Přečtěte si více

Adventní trhy v Polsku? Prozkoumali jsme Katowice, Wroclaw a Krakov

4.12.2023

Kam vyrazit na adventní trhy? Pokud se letos chystáte na tento oblíbený adventní výlet, je Polsko skvělá volba. Zdejší trhy mohou bez problémů konkurovat těm německým nebo rakouským a nabízí i trochu jiný druh tradičního zboží. V Polsku jsou Vánoce prostě křesťanský svátek a ačkoli tu nakoupíte, odnesete si možná trochu autentičtější duchovní zážitek a navštívíte krásně vyzdobené kostely. Pojďte se s námi podívat do Katowic, Wroclawi a do Krakova.  

Přečtěte si více

Máme pro vás 7 tipů, kam v zimě za teplem

29.11.2023

Spíš než lyže a zasněžené vrcholky vás v zimě láká cesta za teplem a moře? Pojďme se podívat na pár míst, kde vládne věčné léto, nebo alespoň jaro. Za tropickým počasím budete v zimě muset cestovat o něco dál, pokud se ale spokojíte s příjemným teplem, můžete ulovit i výhodný mimosezónní zájezd. Kam vyrazit s plavkami a hlavně bez svetru?

Přečtěte si více

Do Rakouska autem na lyže. Lyžařská sezóna je tu!

24.11.2023

Do Rakouska na lyže. Kam jinam? Rakousko je nejoblíbenější alpskou destinací českých lyžařů. Je to blízko, ceny jsou srovnatelné se Špindlem, služby jsou na velmi dobré úrovni a možností ubytování nespočet. Poradíme vám s cestou na rakouských dálnicích, s pojištěním na lyže i nejlepšími destinacemi. Tak hurá! Lyžařská sezóna 2023/2024 je tu.  

Přečtěte si více

Neviditelný strážce na dovolené. Při zřizování cestovního pojištění neriskujte, vsaďte na tradici

20.11.2023

Ať už vyrážíte s rodinou do resortu, nebo máte chuť poznávat exotické země, nenechte se limitovat. Europ Assistance je spolehlivým partnerem při cestách do zahraničí. Máme po celém světě širokou síť mezinárodních poboček a vše můžete řešit telefonicky, a hlavně v češtině. Pojištění si lze sjednat online za pár sekund. 

Přečtěte si více

Autem do Chorvatska – tipy pro bezproblémovou cestu

25.6.2023

Chystáte se toto léto autem na dovolenou? Speciálně pro vás jsme připravili přehled užitečných tipů, které vám pomohou se bezproblémově dopravit do oblíbené destinace. Pokud však chcete mít 100% jistotu, že vám někdo po celou dobu jistí záda, nezapomeňte na kvalitní asistenční služby.

Přečtěte si více

Nový TravelCare s krytím až 100 mega je tu!

29.5.2023

Cestovní pojištění TravelCare se dočkalo vylepšení a nabízí tak spoustu novinek. Cestovatelé si tak nyní mohou vybrat mezi variantou Basic, Standard a Premium. Dostupné jsou různé formy připojištění, které si lze jednoduše vybrat v našem online sjednávači. Nově také nabízíme roční variantu TravelCare pojištění. V rámci připojištění jsme přidali možnost storno zájezdu, spoluúčast při zapůjčení auta a nezapomněli jsme i na vašeho čtyřnohého kamaráda.  

Přečtěte si více

Jak vybrat cestovní pojištění k moři i na hory

9.5.2023

Vycestovat do zahraničí bez cestovního pojištění, to je v dnešní době buď punk, nebo projev velkého bohatství a životního optimismu. Pokud se vás ani jedno z toho netýká, podívejme se, jak cestovní pojištění vybrat a na co se zaměřit. Není totiž cesta jako cesta a není dovolená jako dovolená. Zato pojistná událost zůstává zpravidla nepříjemností.

Přečtěte si více

Asistenční služba pro vaši letošní sezónu? Nejvyšší krytí nabízí Europ Assistance.

27.4.2023

Počet dopravních nehod s účastí motorkářů dlouhodobě klesá. Mezi motocyklisty při nehodách ubývá i smrtelných a vážných zranění. Stále se ale nehod s účastí motorkáře stane přes tři tisíce ročně, což málo není. Registrovaných motorek navíc každoročně výrazně přibývá. Škod na zdraví je tedy méně, ne tak škod na milovaných strojích. V čem všem vám asistenční služba kryje záda a do jaké výše je dobré sjednat si pojistné krytí?

Přečtěte si více