Nejčtenější články

Jaký byl rok 2022 v Europ Assistance?

18.1.2023

Ani my vás letos neochudíme o bilanci předchozího roku. Máme tu pro vás pár čísel a zajímavostí. Jaký byl náš rok 2022? Na naše call centrum volalo přes 450 tisíc motoristů, vypravili jsme 38 leteckých speciálů, otevřeli přes 5 tisíc dveří, zasahovali ve 157 státech a náš nejdražší případ vyšel skoro na 6 milionů. Ohlédněte se s námi za rokem 2022, rozhodně jsme měli napilno. 

Přečtěte si více

Autem na hory. V čem vám auto asistence kryje záda?

9.1.2023

Silnice pokrylo náledí a posypová sůl a sváteční řidiči zůstali raději doma. Je tu nejnáročnější období pro všechny motoristy - zima. Výzvy čekají zvlášť ty, kdo se chystají vlastním vozem na hory a třeba i do zahraničí. S jakými nepříjemnými situacemi se řidiči v zimě nejčastěji potýkají? V čem vám pomůže auto asistence a proč není od věci si za ní (obzvlášť v zimě) připlatit? 

Přečtěte si více

Česko má 5. nejstarší vozový park v EU

3.1.2023

S novým rokem zestárl i vozový park v ČR. Podle Svazu dovozců automobilů dosáhla auta v roce 2022 v Česku průměrně stáří 15,93 let, což je téměř o 4 roky více než je průměr v Evropské unii. Stále tak držíme pátou příčku mezi nejstaršími vozidly v Evropě. Nejstarší vozový park má Lotyšsko, nejnovějšími auty se pak prohání řidiči v Lucembursku, následují je Rakušané. 

Přečtěte si více

Proč potřebujete auto asistenci?

3.10.2022

Asistenční služba pro auta je pravděpodobně tou nejznámější formou asistence, s jakou se setkáváme. Situací, kdy řidičům či majitelům vozu bude velmi nápomocná, je skutečně hodně. Co přesně je to za službu, co řeší a kdo by si za ní měl rozhodně připlatit? Podívejme se společně, co přináší majitelům vozu služba auto assistance, v našem případě AutoCare. 

Přečtěte si více

Češi se vrátili auty do tradičních dovolenkových destinací, boom opět zažilo Chorvatsko

26.9.2022

Autem do Chorvatska nebo za turistickými lákadly do sousedních zemí – tak vypadala letošní dovolená českých motoristů z pohledu asistenčních společností. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS), kteří pomáhají motoristům v nouzi, během léta asistovali u téměř 61 tisíc případů nepojízdných vozů v tuzemsku i zahraničí.

Přečtěte si více

Jak vybrat cestovní pojištění k moři i na hory

7.9.2022

Vycestovat do zahraničí bez cestovního pojištění, to je v dnešní době buď punk, nebo projev velkého bohatství a životního optimismu. Pokud se vás ani jedno z toho netýká, podívejme se, jak cestovní pojištění vybrat a na co se zaměřit. Není totiž cesta jako cesta a není dovolená jako dovolená. Zato pojistná událost zůstává zpravidla nepříjemností.

Přečtěte si více

Na dovolenou vyrazí tři čtvrtiny Evropanů. Nejoblíbenější destinace jsou Španělsko a Itálie

20.7.2022

Na letní dovolenou vyrazí letos 71 % Evropanů, zatímco loni to mělo v plánu pouze 57 %. V průměru chtějí za dovolenou utratit 44 500 korun, což je o 14 % víc než minulý rok. Nejoblíbenějšími destinacemi Evropanů jsou jižanské země Španělsko a Itálie. Obecně roste zájem o poznávání nových kultur. Češi chtějí nejvíce ze všech národů trávit dovolenou s rodinou a sportovat. Vyplývá to z každoročního průzkumu Holiday Barometer společnosti Europ Assistance. Průzkum byl proveden v květnu tohoto roku v 11 evropských zemích, včetně tisícovky respondentů z České republiky. 

Přečtěte si více

Autem do Chorvatska – tipy pro bezproblémovou cestu

27.6.2022

Chystáte se toto léto autem na dovolenou? Speciálně pro vás jsme připravili přehled užitečných tipů, které vám pomohou se bezproblémově dopravit do oblíbené destinace. Pokud však chcete mít 100% jistotu, že vám někdo po celou dobu jistí záda, nezapomeňte na kvalitní asistenční služby.

Přečtěte si více

Dovolenou v obytném autě Češi milují, při problému jim pomůže také Europ Assistance

15.6.2022

Svobodné cestování, komfort vlastního ubytování i v době omezení kvůli covid-19, právě díky těmto výhodám v posledních letech stoupnul zájem o dovolenou v obytných autech a karavanech. Má to však i druhou stránku, neboť se to logicky promítá i do větší nehodovosti a poruchovosti tohoto typu vozidel. Potvrzuje to praxe členských asistenčních společností České asociace asistenčních společností (ČAAS), které pomáhají motoristům v nouzi. Vminulém roce zasahovaly zhruba u tří stovek případů nepojízdných obytných vozů v tuzemsku i zahraničí. Na letošní hlavní sezónu se proto členové ČAAS pečlivě připravují. Například v Chorvatsku budou během prázdnin českým motoristům v nouzi pomáhat česky hovořící asistenční týmy. Partnerské odtahové týmy budou v ČR i v zahraničí připraveny zajistit případný odtah nepojízdných obytných aut speciální technikou uzpůsobenou pro přepravu těžkých vozů.

Přečtěte si více

Desatero bezpečné jízdy v zimě

3.12.2021

Chystáte se v zimním období brázdit vozovky pokryté sněhem? Chladné dny mohou být pro řidiče nevyzpytatelné, a proto je důležité nepodcenit přípravu. Náš tým auto asistence pro vás připravil desatero, díky kterému vás v mrazivých dnech nic nezaskočí

Přečtěte si více