Desatero bezpečné jízdy v zimě

Chystáte se v zimním období brázdit vozovky pokryté sněhem? Chladné dny mohou být pro řidiče nevyzpytatelné, a proto je důležité nepodcenit přípravu.

Všechny články

Chystáte se za dobrodružstvím? Vyzkoušejte naši novou cestovatelskou mapu

14.1.2022

Představujeme vám novou aplikaci COVID-19 Travel Map, která vznikla ve spolupráci Europ Assistance a Generali České pojišťovny.

Přečtěte si více

Desatero bezpečné jízdy v zimě

3.12.2021

Chystáte se v zimním období brázdit vozovky pokryté sněhem? Chladné dny mohou být pro řidiče nevyzpytatelné, a proto je důležité nepodcenit přípravu. Náš tým auto asistence pro vás připravil desatero, díky kterému vás v mrazivých dnech nic nezaskočí.

Přečtěte si více

Europ Assistance podporuje Movember

26.11.2021

V Europ Assistance nám zdraví mužů rozhodně lhostejné není. Proto podporujeme charitativní organizaci Movember, která pomáhá mužům žít šťastněji, zdravěji a déle. Na důkaz toho, že jsme v tom společně, jsme si nechali "narůst" knírky. Koukněte, jak nám to sluší!

Přečtěte si více

Ze zákulisí Talentového programu: Rozhovor s Ľubošem Grendelem

22.11.2021

Série článků ze zákulisí Talentového programu pokračuje rozhovorem s Ľubošem Grendelem, který působí v našem finančním oddělení na pozici Accountant. Jaký projekt si zvolil a jaký to mělo vliv na jeho každodenní práci? Začtěte se a dozvíte se víc.

Přečtěte si více

Letos méně nehod, ale třikrát více hlášení poruch

16.11.2021

Pandemie koronaviru se opět pozitivně podepsala na počtech nehod na českých silnicích. Ten byl podobně nízký jako v loňském roce, navíc zemřelo o 14 lidí méně. Překvapivé proto je, že pomoc asistenčních služeb využilo o třetinu více lidí než loni. Podle dat Europ Assistance se v počtu technických asistencí pomalu vracíme na úroveň roku 2019. Dopravní policie však varuje před trendem vyššího počtu úmrtí motocyklistů.

Přečtěte si více

Asistenční společnosti varují: až 20 % řidičů každoročně na začátku sezóny podcení nutnost používat zimní pneumatiky

12.11.2021

Podle zákona mají řidiči povinnost od 1. listopadu používat zimní pneumatiky, pokud může být na silnici sníh, námraza či led. Přesto řada řidičů nutnost přezutí na svém autě podceňuje. Potvrzují to zkušenosti členů České asociace asistenčních společností, podle kterých jezdí na začátku zimní sezóny zhruba 15-20 % řidičů na nevhodných či zcela špatných pneumatikách. Nevhodné, sjeté, staré či nedostatečně nafouklé pneumatiky způsobují nejen v zimě řadu problémů na silnicích.

Přečtěte si více

Nepojízdné vozidlo odtahujeme ze zahraničí stále častěji

2.11.2021

Když klientovi v telefonním hovoru oznámíme, že má nárok na repatriaci, na nejedné tváři ztuhne úsměv – a je to patrné i přesto, že klienta nevidíme. Zkrátka termín „repatriace“ má mnoho z nás spojen spíše s cestovním pojištěním, s tou smutnou událostí v zahraničí. Ale není repatriace jako repatriace. Ta, o které vám dnes budeme povídat, se týká převozu nepojízdného vozidla zpět do republiky. Služba, kterou jsme v průběhu letošního léta na naší asistenční centrále poskytovali častěji, než jsme si původně mysleli.

Přečtěte si více

Nový seriál ze zákulisí našeho Talentového programu: Rozhovor s Petrou Budkovou

21.10.2021

Krátkým rozhovorem s účastnicí talentového programu Europ Assistance Petrou Budkovou startujeme náš nový seriál. Sérii článků o našich talentech a jejich projektech, které si sami vybrali. Jaké projekty si zvolili a jaký to mělo vliv na jejich každodenní práci? Své vnímání vám dnes odhalí naše Senior Customer Experience Specialistka Petra.

Přečtěte si více

Provoz na silnicích byl během letní sezóny 2021 silnější než vloni

5.10.2021

Během prázdnin vyrazilo na dovolenou autem o 16 % více řidičů než vloni, přesto letní sezóna nedosáhla na stav před pandemií koronaviru. Potvrzuje to Česká asociace asistenčních společností (ČAAS), jejíž členové během července a srpna 2021 vyjížděli k více než 60 tisícům nepojízdných vozidel v ČR i v zahraničí. Nejčastějšími příčinami byly závady motoru, defekty pneumatik, převodovky nebo startéru a nehody vozidel na tuzemských silnicích. O třetinu vzrostl počet zásahů speciálních asistenčních posádek v Chorvatsku.

Přečtěte si více

EA kemp: Návrat do dětských let

20.9.2021

Jezdili jste jako děti na tábor? Připomeňte si dětská léta díky našemu fotoreportu z EA kempu, který jsme uspořádali v krásné přírodě Žďárských vrchů.

Přečtěte si více