Jak vybrat cestovní pojištění k moři i na hory

Vycestovat do zahraničí bez cestovního pojištění, to je v dnešní době buď punk, nebo projev velkého bohatství a životního optimismu. Jak cestovní pojištění vybrat a na co se zaměřit?

Všechny články

Proč potřebujete auto asistenci?

3.10.2022

Asistenční služba pro auta je pravděpodobně tou nejznámější formou asistence, s jakou se setkáváme. Situací, kdy řidičům či majitelům vozu bude velmi nápomocná, je skutečně hodně. Co přesně je to za službu, co řeší a kdo by si za ní měl rozhodně připlatit? Podívejme se společně, co přináší majitelům vozu služba auto assistance, v našem případě AutoCare. 

Přečtěte si více

Češi se vrátili auty do tradičních dovolenkových destinací, boom opět zažilo Chorvatsko

26.9.2022

Autem do Chorvatska nebo za turistickými lákadly do sousedních zemí – tak vypadala letošní dovolená českých motoristů z pohledu asistenčních společností. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS), kteří pomáhají motoristům v nouzi, během léta asistovali u téměř 61 tisíc případů nepojízdných vozů v tuzemsku i zahraničí.

Přečtěte si více

Jak vybrat cestovní pojištění k moři i na hory

7.9.2022

Vycestovat do zahraničí bez cestovního pojištění, to je v dnešní době buď punk, nebo projev velkého bohatství a životního optimismu. Pokud se vás ani jedno z toho netýká, podívejme se, jak cestovní pojištění vybrat a na co se zaměřit. Není totiž cesta jako cesta a není dovolená jako dovolená. Zato pojistná událost zůstává zpravidla nepříjemností.

Přečtěte si více

Pěšky, autem nebo koňmo? Navštivte skrytá zákoutí Itálie

23.8.2022

Itálie je bezesporu hojně navštěvována turisty z celého světa. I Češi si tuto malebnou zemi oblíbili. Spousta turistů míří do romantických Benátek nebo k Římskému Koloseu. Ale existují i místa, která pozornosti spousty turistů unikají. Nezapomínejte na své zdraví ani při procházkách slunnou Itálií a pořiďte si naše asistenční balíčky pro nenáročné cestovatele i zkušené dobrodruhy právě nyní. Pokud se chystáte do této jihoevropské země, neváhejte s návštěvou těchto úžasných míst.

Přečtěte si více

Autem do Chorvatska: Pozor na ostrovy a nemocnice, které chtějí platit hotově

19.8.2022

Letní dovolené jsou často spojené s nenadálými úrazy a onemocněními. Ve většině oblíbených destinacích českých turistů je k dispozici kvalitní zdravotní péče. To ovšem neznamená, že je zcela zdarma. Je potřeba si dát pozor na platbu na místě zejména v soukromých zařízeních, ale ani platby ve veřejných zdravotnických zařízeních nejsou výjimkou. Nikoho jistě nepřekvapí, že Češi na dovolené musí čelit hlavně problémům s trávením. Ale je tu celá řada zdravotních potíží a úrazů, které dokáží potrápit nejednoho dobrodruha i plážového povaleče. Na co si tedy dát pozor a s čím počítat?

Přečtěte si více

Budoucnost asistence je také v digitalizaci

3.8.2022

Svět technologií jde stále dopředu a Europ Assistance drží krok. Všichni víme, jak zdlouhavé a otravné může být čekání na lince, než se konečně ozve někdo kompetentní a požadavek vyřeší. Ačkoliv naše asistenční služba disponuje spoustou vyškolených operátorů, připravených pomoci, i oni potřebují uvolnit ruce, aby se mohli zabývat náročnějšími požadavky našich zákazníků. Proto disponujeme sadou užitečných digitálních nástrojů, které mohou zákazníkům zajistit potřebnou službu bez zdlouhavého čekání na lince.

Přečtěte si více

Na dovolenou vyrazí tři čtvrtiny Evropanů. Nejoblíbenější destinace jsou Španělsko a Itálie

20.7.2022

Na letní dovolenou vyrazí letos 71 % Evropanů, zatímco loni to mělo v plánu pouze 57 %. V průměru chtějí za dovolenou utratit 44 500 korun, což je o 14 % víc než minulý rok. Nejoblíbenějšími destinacemi Evropanů jsou jižanské země Španělsko a Itálie. Obecně roste zájem o poznávání nových kultur. Češi chtějí nejvíce ze všech národů trávit dovolenou s rodinou a sportovat. Vyplývá to z každoročního průzkumu Holiday Barometer společnosti Europ Assistance. Průzkum byl proveden v květnu tohoto roku v 11 evropských zemích, včetně tisícovky respondentů z České republiky. 

Přečtěte si více

Češi letos na dovolené plánují utratit překvapivě víc peněz než loni

13.7.2022

Rostoucí inflace, zdražování či válka na Ukrajině. To všechno jsou faktory, které zasahují do plánů Čechů na letní dovolenou. Neznamená to však, že by neměli chuť cestovat. Na dovolenou se letos chystá vyrazit sedm z deseti Čechů. Stejně jako loni budou cestovat nejčastěji autem. Oproti loňsku na ní ale chtějí strávit víc času a překvapivě utratit i více peněz. Ti, kteří nikam nepojedou, se tak rozhodli proto, že chtějí ušetřit, nebo si dovolenou tento rok nemohou dovolit. Vyplývá to z průzkumu Holiday Barometer společnosti Europ Assistance, kterého se zúčastnilo 1 000 respondentů z celé České republiky.

Přečtěte si více

Autem do Chorvatska – tipy pro bezproblémovou cestu

27.6.2022

Chystáte se toto léto autem na dovolenou? Speciálně pro vás jsme připravili přehled užitečných tipů, které vám pomohou se bezproblémově dopravit do oblíbené destinace. Pokud však chcete mít 100% jistotu, že vám někdo po celou dobu jistí záda, nezapomeňte na kvalitní asistenční služby.

Přečtěte si více

Dovolenou v obytném autě Češi milují, při problému jim pomůže také Europ Assistance

15.6.2022

Svobodné cestování, komfort vlastního ubytování i v době omezení kvůli covid-19, právě díky těmto výhodám v posledních letech stoupnul zájem o dovolenou v obytných autech a karavanech. Má to však i druhou stránku, neboť se to logicky promítá i do větší nehodovosti a poruchovosti tohoto typu vozidel. Potvrzuje to praxe členských asistenčních společností České asociace asistenčních společností (ČAAS), které pomáhají motoristům v nouzi. Vminulém roce zasahovaly zhruba u tří stovek případů nepojízdných obytných vozů v tuzemsku i zahraničí. Na letošní hlavní sezónu se proto členové ČAAS pečlivě připravují. Například v Chorvatsku budou během prázdnin českým motoristům v nouzi pomáhat česky hovořící asistenční týmy. Partnerské odtahové týmy budou v ČR i v zahraničí připraveny zajistit případný odtah nepojízdných obytných aut speciální technikou uzpůsobenou pro přepravu těžkých vozů.

Přečtěte si více