Chcete si s dětmi nebo jen ve dvou užít den plný vodních radovánek? Vyrazte tam, kde se voda valí tobogány, šumí jako na dovolené a kde si každý přijde na své. Aquaparky v Německu nejsou jen o koupání. Nabízejí zábavu, relax a často i kousek tropů v létě i v zimě. Připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších míst, ať už hledáte adrenalin, klid nebo program pro děti.
Proč jezdit do Německa, když máme aquaparky i u nás? Důvod je jednoduchý. Ty německé často nabízejí zážitky, které v Česku nejsou úplně běžné. Nejde jen o tobogány nebo vířivky, ale o celé komplexy, které připomínají dovolenou v tropech. S palmami, plážemi, teplým vzduchem i relaxačními zónami.
Některé aquaparky vás zavedou do opravdového tropického ráje, jiné překvapí svou rozlohou nebo zázemím pro delší pobyt. Často se můžete ubytovat i přímo v areálu – třeba v hotelu nebo stylovém bungalovu. Zážitek se tak neomezuje na pár hodin ve vodě, ale stává se z něj malá dovolená.
Většina parků funguje celoročně a mívají oddělené zóny pro děti, odpočinek i saunování. Nemusíte tak řešit počasí, jezdit až k moři nebo létat přes půl Evropy.
Ať už hledáte jednodenní výlet nebo víkendový relax, akvaparky v Německu mají co nabídnout.
Nechce se vám daleko? Tahle skvělá místa ke koupání leží do pár hodin od hranic.
Největší krytý aquapark v Evropě, který vám i v lednu připomene letní dovolenou. Uvnitř bývalého hangáru na vzducholodě najdete laguny s teplou vodou, písečné pláže, tropický prales i celoročně příjemných 26 °C. Děti nadchne venkovní zóna Amazonia, skluzavky, vodopády i zábavní park pod střechou. Rodiče ocení sauny, relaxační bazény i možnost masáží nebo ubytování.
Tropical Islands není jen výlet za koupáním. Je perfektní k víkendovému úniku do tropů, aniž byste si museli kupovat letenku k moři. Najdete ho přibližně 70 km od Berlína.
Vzdálenost: Ze severních Čech cca 2 hodiny, ze středních Čech přibližně 3 hodiny.
Jen kousek od Mnichova leží místo, kde se z obyčejného dne ve vodě stává opravdový zážitek. Téměř 30 skluzavek a tobogánů, tropická laguna s palmami, termální bazény i relaxační zóny dělají z Therme Erding jeden z největších a nejvyhledávanějších aquaparků.
Vodní zóna Galaxy nadchne děti všech věkových kategorií, dospělí si odpočinou v klidné části nebo zamíří do saunového světa. Areál nabízí i venkovní prostory s lehátky, restaurace a možnost ubytovat se přímo u parku, takže si návštěvu můžete protáhnout na celý víkend. Zabaví se tu vážně každý a celý den vám uteče, ani nevíte jak.
Vzdálenost: Z jižních Čech cca 3,5 hodiny, ze středních Čech přibližně 4 hodiny.
Aquapark nedaleko Norimberku vás překvapí nejen počtem skluzavek, ale v některých částech i nečekaně klidnou atmosférou. Děti si užijí víc než 15 tobogánů – včetně těch opravdu rychlých nebo s virtuálními efekty. Najdete tu bazény se slanou i sladkou vodou, venkovní termální zónu a rozsáhlý saunový svět s tematickými kabinami, vonnými rituály a relaxačními prostory pro dospělé.
Palm Beach je místo, kde můžete klidně zůstat celý den, ale pokud by vám to bylo málo, kousek odtud najdete i rodinný Playmobil FunPark. Perfektní na výlet s dětmi – jeden den strávíte na skluzavkách, druhý v hravém světě Playmobilu.
Vzdálenost: Z jihozápadních Čech cca 2,5 hodiny, ze středních Čech přibližně 3,5 hodiny.
Hledáte místo, kde si užijete tropické teplo i v zimě? A nechcete jezdit moc daleko? Prozkoumejte aquapark Mariba. Leží v Sasku kousek od Drážďan a nabízí palmy, teplotu vzduchu okolo 30 °C a vodu vyhřátou na 28–33 °C. Najdete tu jak klasické bazény, tak skluzavky, vířivky, dětské zóny, venkovní část a rozsáhlý saunový svět.
Rodiny ocení dětské atrakce, tropickou atmosféru a pohodovou dostupnost. A protože park není tak obrovský jako jiná místa, rozhodně se tam neztratíte.
Vzdálenost: Ze severních Čech cca 1,5 hodiny, z Prahy přibližně 2 hodiny.
Nemusí to být vždycky jen o adrenalinu. Freizeitbad Greifensteine leží v srdci Krušných hor a sází na jinou kartu: klid, čistý vzduch a přírodu. Uvnitř najdete bazény, skluzavky i saunu, venku pak vyhřívaný bazén s lehátky, kde si vychutnáte den u vody v pohodovějším tempu. A když budete chtít úplně vypnout, stačí zajít do saunového světa. Díky poloze nedaleko skalních útvarů Greifenstein se koupání dá skvěle spojit s výletem po okolních stezkách.
Vzdálenost: Ze severozápadních Čech přibližně 1 hodinu.
Nejsou sice za rohem, ale vážně stojí za to. Pokud plánujete dovolenou v okolí, nebo vám delší trasa nevadí, nenechte si tyhle vodní světy ujít.
Vodní svět Rulantica v jihozápadním Německu nabízí vše, co od moderního aquaparku čekáte: tematické prostředí, skluzavky, dobrodružné zóny i relaxační bazény. Vnitřní i venkovní části propojuje stylový vikingský design, který nadchne děti i dospělé. Jde o jeden z nejnovějších akvaparků a vše je do detailu promyšlené.
Rodiny si užijí den plný zážitků. Pokud máte víc času, určitě zastavte se i v sousedním zábavním Europa-Parku. Kombinace obou areálů nabízí program klidně na celý víkend. A to jak pro děti, tak pro dospělé.
Vzdálenost: Ze západních Čech necelých 6 hodin.
Hledáte něco netradičního? AquaMagis patří k nejkreativnějším aquaparkům v Německu. Najdete tu i tobogán, který sjíždíte ve stoje, k tomu přidejte několik klasických skluzavek, bazény, sauny a zázemí pro děti – a máte ideální místo pro všechny, kdo hledají zábavu, která jen tak nezevšední. Aquapark sází na inovaci a překvapení. Jestli vás klasické vodní světy už moc nebaví, tady si rozhodně přijdete na své.
Vzdálenost: ze severních Čech cca 6,5 hodin.
V aquaparku Miramar se spojuje adrenalin s příjemným odpočinkem. Zážitek začíná už ve vodě, bazény jsou totiž naplněné mořskou vodou. Děti i dospělí si přijdou na své díky skluzavkám, včetně speciálního tobogánu pro odvážné. Po vodní části můžete přejít do wellness zóny s termální vodou, saunami a relaxačními bazény, kde se skvěle relaxuje.
Pokud hledáte vyváženou kombinaci zábavy a klidu, tohle místo rozhodně stojí za výlet.
Vzdálenost: ze západních Čech cca 5 hodin.
Těžko uvěřit, že uprostřed německého Černého lesa najdete místo, kde rostou palmy, voda je slaná a teplota připomíná Karibik. Zatímco děti se vyřádí na vodních atrakcích, dospělí ocení relaxační zónu se saunami a výhledem na okolní hory. Skvělá volba, pokud chcete vodní zábavu skloubit s pobytem na horách nebo víkendem v přírodě.
Vzdálenost: ze západních Čech cca 6 hodin.
Aquaparky v Německu spojují zábavu, odpočinek i cestování. Některé leží kousek za hranicemi, jiné si zaslouží delší návštěvu. A když to spojíte i s výletem do některého z německých zábavních parků, může z toho být dokonalá dovolená, na kterou budete i s dětmi dlouho vzpomínat.