Fotbalové Euro 2024 láká blízkostí a dopravní dostupností. Bez cestovního pojištění a asistenčních služeb se ale může fanouškům výrazně prodražit

EURO 2024

Na fotbalové Euro 2024 v Německu se chystají desetitisíce českých fanoušků. Na utkání základní skupiny v Lipsku a Hamburku pro ně UEFA vyčlenila celkem 30 000 vstupenek, další zájemci získají lístky z jiných zdrojů nebo budou fandit ve fanzónách. Šampionát v sousední zemi láká geografickou blízkostí, může se však fanouškům výrazně prodražit. V případě nehody, poruchy či úrazu by bez pojištění zaplatili násobně více, než kolik utratí za dopravu, vstupenky a pobyt.

Vzhledem ke geografické blízkosti a rozsáhlým vzájemným stykům je Německo zemí, ve které řeší Europ Assistance nejvíce pojistných událostí. „Vloni na něj připadlo třikrát více pojistných událostí než na Rakousko, čtyřikrát více než na Itálii a téměř pětkrát více než na turisty navštěvované Chorvatsko. Celkem jsme za ně vyplatili přes 56 miliónů korun,“ uvedl Lukáš Soural, obchodní a marketingový ředitel Europ Assistance. „V letošním roce očekáváme v souvislosti s fobalovým Eurem ještě vyšší čísla.

 

Máme pro Vás 30% slevu na

novinku AutoCare 3.0 s kódem AC30.

 
 

V největším saském městě Lipsku se reprezentace utká 18. června s Portugalskem. Řada fanoušků přicestuje osobními automobily, protože vzdálenost mezi Prahou a Lipskem zvládnou za dvě a půl hodiny, další využijí železniční nebo autobusovou dopravu. Do vzdálenějšího Hamburku, kde se střetneme 22. června s Gruzií a 26. června s Tureckem, trvá cesta z Prahy autem šest a půl hodiny, zatímco vlakem necelých sedm hodin.     

Čeští návštěvníci Eura přitom musí počítat s tím, že bez pojištění zaplatí v případě nehody nebo poruchy automobilu více než doma. V cenách oprav a dalších služeb se totiž odráží vyšší německé náklady na zaměstnance a jsou uzpůsobeny místním příjmům.

 

 

Průměrné náklady na repatriaci, tj. na převoz automobilu a posádky z Německa do vlasti, činily v loňském roce 32 673 Kč a průměrné náklady na vyproštění včetně odtahu vozidla 18 829 Kč,“ dodal Lukáš Soural. „Nejčastějšími událostmi, které jsme z pojištění pokrývali, byly odtahy automobilů, silniční asistence a poskytnutí náhradního vozidla, klientům jsme pomáhali i při úhradě náhradního ubytování nebo přeložení nákladu.“      

Podobně se může návštěva Eura fanouškům bez cestovního pojištění prodražit, pokud by je při pobytu v Německu postihl úraz či onemocnění, vyžadující lékařský zákrok, případně hospitalizaci. Zdravotní péče není v Německu bezúhradová a zahrnuje poplatky nejen za ošetření, dopravu a hospitalizaci, ale i za léky, obvazový materiál nebo pomůcky. Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) se přitom vztahuje pouze na státní, nikoli soukromá zdravotnická zařízení, kterých je většina, přičemž spoluúčast platí pojištěnec ve stejném rozsahu jako obyvatelé Německa.

Máme pro Vás 50% slevu na

cestovko TravelCare se slevou 50 %.

 
 

Běžná lékařská nebo stomatologická ošetření a bohužel ani náročnější zákroky spojené s výjezdem záchranky a hospitalizací nejsou při cestách v Německu výjimkou. Převozy a hospitalizace v našich loňských statistikách pojistných událostí v Německu dokonce převládají,“ uzavřel Lukáš Soural, obchodní a marketingový ředitel Europ Assistance. „Průměrná cena hospitalizace činila vloni při pojistných událostech v Německu 18 000 Kč, cena za převoz sanitkou 12 400 Kč. Za ambulantní ošetření pojištěnců v německých ordinacích jsme hradili v průměru 5 600 Kč a za běžný stomatologický zákrok 3 400 Kč.

 

 

Cena cestovního pojištění, které může fanouškům při Euru ušetřit desetitisíce korun, se vedle délky pobytu odvíjí od limitu léčebných výloh a limitu pojištění odpovědnosti, stejně jako od toho, zda zahrnuje rovněž pojištění zavazadel a pojistku proti zmeškání, zkrácení či přerušení cesty. Připojistit se je možné i na rizikové sporty a storno poplatky, pokud by cesta musela být kvůli nemoci, úrazu či jiným příčinám zrušena. Platí, že cestovní pojištění na dvoudenní cestu zahrnující mimo jiné pojištění zavazadel pořídíte již za 114 Kč.

 

Podobně cena pojištění automobilu včetně asistenčních služeb se odvíjí od délky pobytu, pojistných limitů a doplňkových služeb, jako jsou vyzvednutí vozidla z autoservisu nebo zajištění náhradního řidiče. V tomto případě lze pojištění a asistenční služby zahrnující například odtah automobilu do servisu, repatriaci či opravu vozu na místě pořídit při sedmidenní cestě již za 1 247 Kč.

Všechny druhy pojištění je možné sjednat on-line a uhradit kartou nebo bankovním převodem s tím, že pojistka platí hned od následujícího dne potom, co byla uzavřena. 

 

Máme pro Vás 30% slevu na

novinku AutoCare 3.0 s kódem AC30.